Dawno, dawno temu…..

Wszystko zaczęło się w 2007 r. od spotkania z pedagogami ulicy z Warszawskiej Pragi.

Wówczas jeszcze byliśmy niesformalizowaną grupą ludzi, której pomysł wprowadzenia tej metody pracy na poznańskie ulice wydawał się strzałem w dziesiątkę.

Napisaliśmy pierwszy w życiu projekt, który udało nam się wygrać. Dzięki Terenowemu Komitetowi Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu, który zgodził się na realizację pilotażowego projektu „Latarnia – pomoc dzieciom na ulicy” metoda pedagogiki ulicy oraz streetworkerzy zagościli na poznańskich ulicach. I trwają tam do dziś.

Podczas realizacji projektu w 2008 r. postanowiliśmy założyć własne stowarzyszenie, zajmujące się tylko i wyłącznie streetworkingiem i pedagogiką ulicy. Jak postanowiliśmy tak zrobiliśmy. I w ten sposób 26.09.2008 r. nasze stowarzyszenie zostało zarejestrowane pod nazwą Grupa Animacji Społecznej „REZERWAT”.

W 2009 r. nasze stowarzyszenie realizowało już 2 projekty: BRAMA oraz POZNAŃSKIE CENTRUM STREETWORKINGU.
Podczas realizacji projektu PCS wyłoniła się grupa ludzi, która zainteresowała się tematyką partyworkingu. Od tego też czasu realizowane są projekty dotyczące tej tematyki w kilku poznańskich klubach.

W tej chwili jesteśmy jedną z czołowych organizacji w kraju zajmującą się pedagogiką ulicy. Od roku 2010 jesteśmy też organizacją członkowską Ogólnopolskiej Sieci Organizacji Streetworkerskich.

 

Statut stowarzyszenia
Regulamin organizacyjny GAS Rezerwat
Regulamin organizacyjny pedagogów GAS Rezerwat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *